Metoda

Mówi się, że człowiek uczy się szybciej przebywając w obcym kraju. Niestety nie jest to rozwiązanie idealne.

Z jednej strony podczas takiego wyjazdu ma się praktyczny kontakt z językiem, uczy się w realnych sytuacjach oraz trenuje się umiejętności, a nie zdobywa teoretyczną wiedzę.

Minusem takiej nauki jest jednak to, że taka nauka jest bardzo chaotyczna i wybiórcza. Osoba ucząca się nie jest prowadzona przez lektora, nikt nie wytłumaczy jej pewnych rzeczy i wszystkiego musi się domyślać.

Na domiar złego, wyjazd do obcego kraju rzadko wchodzi w grę dla zapracowanych i pozostających w ciągłym biegu poznaniaków.

Jest jednak wyjście oferujące proces nauki bardzo zbliżony do naturalnego w środowisku szkolnym.

Jak wygląda nauka w naszej szkole?

Wyobraź sobie, że przychodzisz do nas na lekcję.

Jesteś w małej i wygodnej grupie do 5 osób więc wszystkich znasz i czujesz się z tym wygodnie.

Do klasy przychodzi profesjonalny lektor, który doskonale zna Ciebie i Twoich znajomych z grupy. Mówi jakiś wyraz. Nikt go nie zna więc lektor tłumaczy go po polsku, angielsku, gestami lub pokazuje jakąś scenkę sytuacyjną.

Tłumaczy tak kilka wyrazów a później… zaczyna się rozmowa. Lektor zadaje pytania w języku angielskim właśnie z tymi nowymi wyrazami.

Odpowiadasz na jedno z nich. Nawet jeśli popełnisz błąd lektor go wyłapie i sugeruje zmianę abyś poprawnie mógł/mogła odpowiedzieć.

Słyszysz teraz jak lektor zadaje pytania Twoim znajomym z grupy. Wszystkie z nowymi wyrazami. Wszystkie w jakimś kontekście. Wszystkie brzmiące naturalnie. Teraz już nie tylko pamiętasz, ale i potrafisz używać nowych wyrazów!

Co teraz? Powtórka z rozrywki. Kilka nowych wyrazów. Trochę rozmowy.

Na lekcji uczysz się wielu nowych wyrazów ale nie wierzysz, że będziesz pamiętać je na następnej lekcji. Przecież nie musisz się uczyć w domu…

Ale o dziwo jakieś wyrazy zostaną w Twojej głowie. Tak czy inaczej powtórzysz je jeszcze w różnych sytuacjach i formach jeszcze przynajmniej 6 razy.

Kiedy?

Zadzwoń do nas pod numer 792 372 750 i umów się na spotkanie a wszystkiego się dowiesz. Powiemy Ci wtedy również jak w naturalny i komfortowy sposób uczymy gramatyki, pisania i czytania. Możesz także skorzystać z naszego formularza kontaktowego – oddzwonimy do Ciebie.